Opowieści porodowe

Opowiem ci jak wygladal mój poród...

Opowiem ci jak wyglądał mój poród. Tej chwili nie zapomnę do końca życia.

 

 

Iwonka to wyjątkowa osoba. Wysłuchała mnie i zrobiła wszystko abym rodziła tak jak sobie wymarzyłam. Przy Niej czułam się naprawdę bezpiecznie.
 
Przed porodem: 
Z uśmiechem odpowiadała na setki moich pytań, zajęła się wszystkimi formalnościami, zwracała uwagę na rzeczy ważne, edukowała, uspokajała. I najważniejsze, monitorowała zdrowie maluszka. A przed samym porodem przyjechała i powiedziała żebym poszła na spacer, spakowała się, bo za kilka godzin jedziemy do szpitala. Właśnie takiego spokoju potrzebowałam.
 
Poród: 
Ponieważ Mąż należy do tych bardziej wrażliwych, był ze mną w pierwszej fazie porodu. Iwonka była cały czas, i jak dobra przyjaciółka wspierała i prowadziła. Dobrze wiedziała na czym mi zależy, a ja dzięki temu byłam spokojna i zrelaksowana. Świadomość tego, że jest obok Ciebie Ktoś na kim możesz polegać w takiej chwili jest nieoceniona. Poród był dla nas wszystkich sporym wyzwaniem (duży chłopiec), ale dzięki Iwonce i Położnej, które dały z siebie naprawdę wszystko, wspominam go jako bardzo pozytywne doświadczenie.
 
Po porodzie:
Odwiedziła nas w szpitalu, upewniła się że wszystko jest w porządku. W domu pokazała całą pielęgnację, nauczyła nosić, uspokajać, kąpać, itp. Co więcej, była do naszej dyspozycji długo po porodzie. Mi również pomogła w kilku trudnych dla mnie sytuacjach w czasie połogu.
Za co jestem Jej ogromnie wdzięczna.
 
Ogromnym atutem Iwonki jest jej doświadczenie w zakresie położnictwa i opieki nad noworodkiem. Nie każda doula jest w stanie aż tyle zaoferować. Jej wiedza i umiejętności przydały się nam wiele razy.

Nie wyobrażam sobie mojego porodu bez Iwonki. Mam ogromną nadzieję, że będzie przy mnie przy każdym następnym:) Zaufałam Jej bezgranicznie i otrzymałam tak profesjonalną opiekę o jakiej nawet nie marzyłam. 
 
Dziękuję Ci Iwonko z całego serca!
Magda
Z Iwonką rodziłam w sierpniu 2012 roku.
Gdy dziś wspominam ten dzień pojawia mi się uśmiech na twarzy. Był to mój drugi poród i mam porównanie, ponieważ pięć lat temu rodziłam bez Iwonki, niestety.
Tym razem,  dzięki niej, czułam się bezpiecznie, do niczego nie byłam przez nią zmuszana , słuchała mnie i moich potrzeb.Tłumaczyła wszystko co w danej chwili się ze mną dzieje i co będzie się działo.
Bardzo zależało mi na tym  aby urodzić bez znieczulenia. Za pierwszym razem nie udało się, tym razem pełen sukces. 
Poród może być pięknym przeżyciem i mój takim właśnie był, mimo towarzyszącego bólu, bo była obok mnie Iwona. Mała urodziła się z wagą prawie 4 kg., ale obyło się bez szycia, a ja zaraz po porodzie czułam się bardzo dobrze i byłam w pełni sprawna.
Dzięki Iwonie moja córeczka urodziła się różowiutka,spokojna i z 10 pkt, a ja pobyt w szpitalu wykorzystałam do odpoczynku i lenistwa.
Jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie polecam. Agata.

Mój pierwszy poród okazał się trudnym doświadczeniem - fizycznym i psychicznym. Dlatego kiedy ponownie zobaczyłam „dwie kreski” wiedziałam, że moje drugie dziecko przyjdzie na świat w towarzystwie prywatnej położnej. Ulotkę Iwony znalazłam w poczekalni u mojego lekarza.  Żadna z położnych z Olsztyna nie ma tak bogatej oferty. Odwiedziny u pacjentki w domu  już od 35 tygodnia, badanie KTG i szkoła rodzenia w pigułce. Miałam to poczucie, że w razie niepokoju mam do kogo zadzwonić o każdej porze dnia i nocy.  Na naszych spotkaniach rozmawiałyśmy o wszystkim! Ta ciepła i uśmiechnięta dziewczyna dodawała mi otuchy i wiary, że drugi poród będzie inny niż pierwszy.

Jak obiecała tak się stałoJ Urodziłam błyskawicznie, naturalnie, bez znieczulenia zdrowe dziecko. Dzięki Iwonie większość porodu spędziłam w domu, czułam się bezpiecznie. Także mój mąż był spokojniejszy, że tym razem może podzielić się z kimś odpowiedzialnością za mnie i dziecko. Do szpitala pojechałyśmy w idealnym czasie, tak że za 1,5 godziny  urodziłam synka! Mogę śmiało powiedzieć, że nie zdążyłam się zmęczyćJ Cudownie było cieszyć się zdrowym maleństwem, które leżało cały czas na moim brzuchu! Po wszystkim mój mąż ogarnięty euforią powiedział o Iwonie „najlepsza inwestycja w tym roku”. Faktycznie nie ma nic cenniejszego jak poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny rodzącej.

Dziś jestem mamą dwójki cudownych dzieciaków, a Iwona kochaną Ciocią Iwonką i naszym serdecznym przyjacielem! Dziękujmy! Weronika Jasiek Helenka i George JerzykJ

 

"Urodzić dziecko, to dać nowe życie. To doświadczenie, które odegra największą rolę w twoim życiu. Nie zmarnuj Swojej szansy."

- By Iwona Kaczyńska, Olsztyn.


Mapa dojazdu do biura

Kontakt

Indywidualna Praktyka Położnicza "Doula"
 
Iwona Kaczyńska
 
ul. Liliowa 33/17 11-041 Olsztyn 
 
NIP 7391476904
 
Tel. 604 514 116
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt i wykonanie: KADZEWICZ.PL | Fotografia i grafika - Zbigniew Kadzewicz | Olsztyn